Ostatnie dni na zapisy! Dołącz do nas stacjonarnie lub online >>
Sprawdź rabaty grupowe, promocje łączą się >>

XIII Ogólnopolski Kongres
dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych

Skuteczne zarządzanie placówką niepubliczną w obliczu najnowszych zmian prawno-oświatowych
Edycja 2022/2023
28.10.2022 r. | 8.30–18.05
Warszawa (Novotel Warszawa Airport, ul. 1 Sierpnia 1, 02-134 Warszawa) lub online
+ 7 dni dostępu do nagrania
 KONGRES 8.30-15.50 WARSZTATY 16.20-18.05

WYDARZENIE ROZPOCZNIE SIĘ ZA:

 
Nowości w tegorocznej edycji!
STOLIKI KADROWE POD PATRONATEM
ANALIZA PRZEPISÓW W UKŁADZIE TAK BYŁO-TAK JEST
CASE STUDY W KAŻDYM PANELU Z SESJĄ Q&A
KONKURSY Z NAGRODAMI W CZASIE KAŻDEJ PRZERWY
PAMIĘTKOWE GIFT BOXY DO ZABRANIA ZE SOBĄ
PAKIET E-DOKUMENTÓW NA TWOIM MAILU WRAZ Z MATERIAŁAMI POKONFERENCYJNYMI
Tylko podczas tegorocznej edycji!
1.
Przełożymy zapisy znowelizowanej ustawy z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw na praktyczne rozwiązania dla placówki, które zaakceptują organy nadzoru i kontroli.
2.
Pokażemy jak zgodnie z prawem zatrudnić zorganizować pracę pedagoga specjalnego – zgodnie z aktualnymi przepisami w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
3.
Specjaliści z zakresu prawa będą dostępni do Państwa dyspozycji przy stolikach eksperckich i rozwieją wszystkie wątpliwości finansowo-prawne oraz kadrowe!
4.
Na konkretnych przykładach pokażemy, jak zadbać o sukces placówki i zbudować przewagę konkurencyjną na rynku korzystając ze światowych trendów edukacyjnych i marketingowych!

Patronat merytoryczny nad konferencją
objęło Stowarzyszenie Przedszkoli Niesamorządowych:

Specjalnie dla Państwa uruchomimy podczas wydarzenia dodatkowe stoliki z ekspertami ze Stowarzyszenia Przedszkoli Niesamorządowych

Będą w nich Państwo mogli konsultować swoje wątpliwości z obszarów:

 • kontrola wydatkowania dotacji i nieprawidłowości przy jej przebiegu,
 • wydatki pochodzące z dotacji,
 • zapobieganie przekraczaniu uprawnień przez kontrolerów,
 • księgowość

Zapraszamy!

Prelegenci.
Ekspert w zakresie prawa oświatowego i nadzoru pedagogicznego.
Radca prawny, specjalista w prawie oświatowym, administracyjnym, cywilnym i prawie pracy.
Adwokat specjalizująca się w szeroko pojętym prawie oświaty niesamorządowej.
Ekspertka ds. przestrzeni edukacyjnej, dyrektor szkoły.
Trenerka motywacyjna, Psycholog, Terapeuta Poznawczo-Behawioralny, Specjalista Public Relations, Doktorantka Kulturoznawstwa.
Exams Business Pursuit Manager w sekcji egzaminacyjnej British Council.
O czym będziemy mówić:
ZMIANY KADROWE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
O jakich pracowników trzeba będzie powiększyć kadrę placówki w nowym roku szkolnym? Czy nowe limity zatrudnienia specjalistów zawsze będą oznaczały konieczność zwiększenia ich liczby w placówce? Jak poradzić sobie z problemem rotacji pracowników?
NOWELIZACJA USTAWY O SYSTEMIE OŚWIATY
Rok szkolny 2022/2023 to kolejny rok popandemicznego funkcjonowania jednostek oświatowych – w jaki sposób wdrożyć w życie nowe wytyczne prawno-oświatowe i dostosować do nich organizację pracy placówki niepublicznej?
NIŻSZE KWOTY DOTACJI – JAK SIĘ BRONIĆ?
Po aktualizacji kwoty dotacji w wielu placówkach niepublicznych otrzymywane z JST środki zmniejszyły się czasem nawet o kilkaset złotych! Tymczasem koszty prowadzenia placówki nieustannie rosną!
PROSZĘ PAŃSTWA, KONTROLA!
Jak przez cały rok szkolny prowadzić, opisywać i przechowywać dokumentację organizacyjną, pedagogiczną i finansową placówki, by myśl o kontroli nie spędzała snu z powiek?
PRZYKŁADOWE PLANY DZIAŁAŃ DO ZASTOSOWANIA OD RĘKI
Praktyczne rozwiązania w zakresie realizacji podstawy programowej, prowadzenia dokumentacji szkolnej, indywidualizacji nauczania, wspierania uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
DOBRE RELACJE = POZYTYWNE EFEKTY UCZENIA SIĘ
W jaki sposób tworzyć środowisko oświatowe w oparciu o dobre relacje oraz uczniowski i nauczycielski well-being, by przełożyło się to na wymierne efekty edukacyjne?
TOP TEMATY Kongresu
1.
Organizacja pracy placówki niepublicznej w roku szkolnym 2022/2023 wobec aktualnych zmian prawno-oświatowych.
2.
Zatrudnianie i wykaz obowiązków specjalistów, w tym pedagoga specjalnego w roku szkolnym 2022/2023 i w latach następnych.
3.
Szanse i zagrożenia dla niepublicznych jednostek oświatowych w zderzeniu z bieżącymi wyzwaniami finansowymi i edukacyjnymi – na co warto postawić, prowadząc ten biznes?
Program konferencji.
BLOK PRAWNO-FINANSOWY
PANEL I  
Utrzymanie pracownika jako jedno z największych wyzwań w pracy dyrektorów oświaty niepublicznej
Podczas rozmowy z psycholog Marią Rotkiel, poruszymy tematykę dotyczącą m.in. kwalifikacji zawodowych, psychologicznego spojrzenia na błędy rekrutacyjne oraz budowania relacji i pozytywnej atmosfery w pracy.
PANEL II  
DOTACJE PRAWIDŁOWO WYDATKOWANE I DOKUMENTOWANE W ROKU 2022/2023.
Jak nie popełniać błędów w świetle oceny prawidłowości wydatkowania dotacji.
Wyposażymy Państwa w sprawdzone rozwiązania z zakresu tworzenia dokumentacji m.in. administracyjno-organizacyjnej i pedagogiczno-dydaktycznej, istotne w świetle oceny prawidłowości wydatkowania dotacji. Przedstawimy zasady prawidłowego dokumentowania wydatków ponoszonych z dotacji i zakres przechowywanych dokumentów kosztowych.
PANEL III  
ZATRUDNIANIE PEDAGOGÓW SPECJALNYCH OD 1 WRZEŚNIA 2022 R.
W nowym roku szkolnym w szkołach i przedszkolach pojawili się pedagodzy specjalni. W tej części zaprezentujemy Państwu jakie przepisy regulują tworzenie tego nowego stanowiska, jaka jest rola pedagoga specjalnego w placówce oraz podzielimy się wskazówkami jak praktycznie wprowadzić nowego specjalistę do kadry.
PANEL IV  
ORGANIZACJA PRACY W PLACÓWCE NIEPUBLICZNEJ W ROKU SZKOLNYM 2022/2023.
Praktyczne rozwiązania w kontekście nowelizacji m.in. UoSO, KN.
W tej części, pokażemy Państwu, jak wdrożyć w życie zmiany prawne obowiązujące w nowym roku szkolnym, by zwiększyć efektywność pracy placówki oraz skutecznie realizować nadzór pedagogiczny i politykę oświatową państwa. Przedstawimy też praktyczne rozwiązania w zakresie realizacji podstawy programowej, prowadzenia dokumentacji szkolnej, indywidualizacji nauczania.
PANEL V  
KONTROLA/AUDYT W PLACÓWCE NIEPUBLICZNEJ.
Odprawa prawna i dokumentacyjna zapewniająca bezpieczne przejście procedur kontrolnych i odwoławczych.
W tej części przygotujemy Państwa na pomyślne przejście kontroli i audytu w kierowanej przez Państwa placówce oraz pewność co do własnych praw i obowiązków. W przypadku zastrzeżeń od zaleceń pokontrolnych pokażemy, jak je zgłaszać i jak formułować odwołanie.
BLOK MARKETINGOWY
PANEL VI  
BUDOWA MARKI PLACÓWKI, KTÓRA DAJE PRZEWAGĘ KONKURENCYJNĄ.
Mała zmiana, duży efekt na przykładzie sieci Ashoka Changemaker School. Na co postawić w trudnych edukacyjnie czasach w placówkach niepublicznych?
Zainspirujemy Państwa do wprowadzenia w kierowanej przez siebie placówce rozwiązań, które poprawią dobrostan uczniów i nauczycieli oraz jakość świadczonych usług. Dzięki nim umocnią się relacje w Państwa placówce, a uczniowie i nauczyciele maksymalnie rozwiną swoje kompetencje.
BLOK SPONSORSKI
PANEL VII  
ZACZNIJ NOWY ROK SZKOLNY Z BRITISH COUNCIL.
Aleksandra Gil z British Council opowie w kilku punktach jak rozpocząć współpracę z British Council, po co ją kontynuować, dlaczego warto się w nią angażować oraz jakie korzyści przyniesie ona nauczycielom, uczniom oraz rodzicom.
WARSZTATY
WARSZTAT I
PLACÓWKA NIEPUBLICZNA VS. JST.
Jak skutecznie dochodzić swoich roszczeń w przypadku otrzymywania zaniżonych dotacji?
W czasie 2-godzinnych warsztatów, dedykowanych dyrektorom przedszkoli, szkół i placówek niepublicznych, pokażemy Państwu, jak sprawdzić, czy otrzymują Państwo dotację w należnej wysokości, wspólnie przygotujemy wniosek do JST o informacje konieczne do obliczenia wysokości dotacji. Przećwiczymy stosowanie wzoru do obliczania kwoty dotacji po aktualizacji jej wysokości. Dowiedzą się też Państwo, co w sytuacji, gdy otrzymywana dotacja jest obliczona nieprawidłowo – jak krok po kroku dochodzić swoich roszczeń.
WARSZTAT II
DYREKTOR-LIDER ZMIANY.
Wskazówki, jak zarządzać zmianą, zaprosić do niej społeczność szkolną i zyskać przewagę konkurencyjną na rynku.
W czasie 2-godzinnych warsztatów pokażemy, jak wprowadzić konkretne zmiany, które pomogą podnieść rangę nowoczesnej placówki. Na warsztat pracy weźmiemy case study dotyczące rozwoju kompetencji u liderów w nawiązaniu do współczesnych realiów gospodarczych i oświatowych.
STREFA KONKURSÓW Z NAGRODAMI O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2000 ZŁ!
Podczas trwania kongresu w formule stacjonarnej konkursy z nagrodami – do wygrania indywidualnie i dla placówki!
Roczna prenumerata cyfrowa miesięcznika „Forum Placówek Niepublicznych”
Każdy numer zawiera przystępne omówienie planowanych i wchodzących w życie zmian w prawie oraz ich wpływu na funkcjonowanie placówek niepublicznych, a także wykaz dokumentów i case study z placówek.
Voucher z dostępem do kursu online „Najważniejsze wyzwania dyrektora placówki niepublicznej w trudnej rzeczywistości oświatowej i gospodarczej 2022 roku”
Dołącz do uczestników kursu, by jak najlepiej przygotować się na wyzwania stające przed kierującym niepubliczną jednostką oświatową. Kurs wyposaży Cię się w rzetelną wiedzę i gotowe, skuteczne rozwiązania z zakresu zarządzania finansami, kadrami i dokumentacją w Twojej placówce.
Voucher na darmowy pakiet 15 pobrań e-booków z księgarni Literka.pl wartych 99 zł.
W ramach pakietu otrzymasz możliwość wyboru spośród > 100 ebooków, minibooków, e-prasy, e-dokumentów o tematyce edukacyjnej, psychologicznej, wychowawczej.
STREFA MENEDŻERSKA LIDERÓW OŚWIATY NIEPUBLICZNEJ
W przerwie pomiędzy wykładami na uczestników wydarzenia stacjonarnego czekają:
PUNKTY EKSPERCKIE PRAWNO-FINANSOWE POD PATRONATEM
Forum Placówek Niepublicznych
W dedykowanych punktach czekają na was radcy prawni, eksperci oświatowi, specjaliści ds. finansów. To niepowtarzalna okazja, aby 1:1 skonsultować pilne sprawy z własnej placówki.
NOWOŚĆ! STOLIKI KADROWE POD PATRONATEM
HR Business Partner
W tej edycji kongresu do Państwa dyspozycji będzie HR Manager, z którym będzie można porozmawiać o skutecznych sposobach na pozyskanie do placówki wysokiej klasy specjalistów oraz uzyskać podpowiedzi jak zapobiec rotacji pracowników.
PAMIĄTKOWE GIFT BOXY
Szykujemy dla Państwa niespodziankę w postaci paczek z prezentami, które zabierzecie ze sobą do domu, placówki. W pamiatkowych kongresowych boxach znajdziecie m.in. notesy elektrostatyczne, zestawy biurowe, próbki produktów i wiele innych gadżetów przydatnych w codziennej pracy.
PAKIET E-DOKUMENTÓW!
Nowość! Wraz z materiałami organizacyjnymi na Wasze skrzynki mailowe wskazane w zgłoszeniach na kongres, trafi paczka z e-dokumentami przydatnymi w codziennej pracy kadry zarządzajacej m.in. listy kontrolne, arkusze obserwacji, wzory pism.
STREFA CZASOUMILACZY Z EGZEMPLARZAMI NAJLEPSZYCH CZASOPISM
Czekają na was bezpłatne egzemplarze topowych polskich tytułów z obszaru zarządzania placówką i obszaru psychologii, m.in. „Charaktery”, „Małe Charaktery”, Głos Pedagogiczny”, „HR Business Partner”, które z pewnością umilą wieczory po powrocie do domu.
STREFA TARGOWA DLA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ
Do dyspozycji uczestników będą stoiska naszych Partnerów i Sponsorów, na których będzie można poznać ich propozycje produktowe, nawiązać kontakty biznesowe i skorzystać ze specjalnych promocji.
Kto powinien wziąć udział?
  dyrektorzy i właściciele szkół niepublicznych wszystkich typów
  dyrektorzy i właściciele przedszkoli niepublicznych
  osoby odpowiedzialne za przygotowywanie dokumentacji prawnej i ewaluacyjnej w niepublicznych placówkach oświatowych
  osoby odpowiedzialne za finanse placówki niepublicznej
Partnerzy.
Dlaczego organizowane przez nas wydarzenia są najlepsze?
ZMIANY PRZEPISÓW, TRENDY I AKTUALNE WYZWANIA BRANŻY
Poruszamy tematy, o których musi wiedzieć każdy dyrektor/właściciel placówki. Wskazujemy, które rozwiązania z powodzeniem „od ręki” wdrożysz w swojej placówce w zależności od jej charakteru czy wielkości oraz które z nich znacząco zmienią jej funkcjonowanie.
WYZWANIA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ W PRZEŁOŻENIU NA REALIA PRACY PLACÓWKI
Łączymy wiedzę ekspercką z praktyką i pokazujemy, które rozwiązania się sprawdzają i zabezpieczają interes prawny i finanse placówki. Zwrócimy uwagę na sporne kwestie związane z dotacjami i pokażemy, jak wyjść z nich obronna ręką.
EKSPERCI-PRAKTYCY Z WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIEM
Podczas konferencji swoim doświadczeniem wynikającym z długoletniej praktyki podzielą się prawicy, audytorzy, eksperci w zakresie prawa oświatowego i nadzoru pedagogicznego. Dodatkowo, w ramach wymiany dobrych praktyk, w tej edycji pojawi się dyrektor szkoły należącej do międzynarodowej sieci Ashoka Changemaker School.
Weź udział w kongresie, szczególnie jeżeli:
 •  

  Interesuje Cię przede wszystkim praktyczne podejście do wynikających ze zmian w prawie rozwiązań i wiedza przełożona na praktykę przez ekspertów z długoletnim doświadczeniem
 •  

  Zależy Ci, by unikać błędów w wydatkowaniu i dokumentowaniu rozliczenia dotacji – wymieniając swoje spostrzeżenia i weryfikując wątpliwości nie tylko z prelegentami, ale i innymi uczestnikami kongresu.
 •  

  Chcesz uzyskać odpowiedzi na indywidualne pytania i poznać rozstrzygnięcia skrojone na miarę Twojej placówki
 •  

  Pragniesz tworzyć placówkę działającą w zgodzie z najnowszymi trendami edukacyjnymi i budować jej trwałą nowoczesną markę
 •  

  Chcesz poznać dobre praktyki sprawdzone w innych placówkach, by skorzystać z nich u siebie i tym samym zmaksymalizować efekty edukacyjne i zadbać o dobrostan uczniów i nauczycieli
 •  

  Szukasz inspiracji do natychmiastowego wykorzystania w placówce – dzięki formule kongresu >> Zobacz – Zapytaj – Wdrażaj, wprowadzisz je od ręki!
Opinie.
Kontakt.
Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń.
 
BIURO OBSŁUGI KLIENTA
(61) 66 55 774 
 bok@forum-media.pl
Współpraca i reklama
Adrianna Białas
 adrianna.bialas@forum-media.pl
Kontakt dla uczestników
Joanna Roszak
 joanna.roszak@forum-media.pl