XII Ogólnopolski Kongres
dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych

Niepubliczna placówka oświatowa w nowej rzeczywistości prawno-edukacyjnej
– jak zarządzać placówką w oparciu o aktualne przepisy i stworzyć środowisko przyjazne nauczycielom, uczniom i rodzicom?
22.10.2021 r. | 9.00–16.00
FORMUŁA HYBRYDOWA
stacjonarnie lub online
Hotel LORD w Warszawie, Aleja Krakowska 218

WYDARZENIE ROZPOCZNIE SIĘ ZA:

 
STOLIK EKSPERCKI
Podczas Kongresu czynny będzie stolik ekspercki, przy którym będą Państwo mieli okazję zadać ekspertowi swoje pytania, skonsultować problem czy uzyskać poradę prawną.
Zapraszamy do korzystania z wiedzy eksperckiej w ramach indywidualnych konsultacji.
Obecność przy stoliku eksperckim potwierdzili:
Mec. Łukasz Łuczak
TYLKO PODCZAS TEGOROCZNEJ EDYCJI!
Gość specjalny dr Mikołaj Marcela, autor bestsellerowych poradników edukacyjnych i promotor innowacyjnych rozwiązań w oświacie, podzieli się z Państwem inspirującymi pomysłami na to, jak stworzyć w swojej placówce nowoczesną i bezpieczną przestrzeń do rozwijania w uczniach zaangażowania i kreatywności.
Program konferencji.
WYKŁAD 1  
Organizacja pracy w przedszkolach i szkołach niepublicznych w roku szkolnym 2021/2022 – praktyczne rozwiązania w kontekście obowiązujących przepisów prawa
Wykład poświęcony analizie zmian prawnych obowiązujących w nowym roku szkolnym i ich wpływie na pracę placówki. Prelegent wskaże, jak dostosować jej funkcjonowanie do zmian organizacyjnych, stale podnosząc jakość działań edukacyjnych.
WYKŁAD 2  
Jak prawidłowo wydatkować dotacje i bezbłędnie dokumentować rozliczenia? Bezpieczne rozwiązania pozwalające uniknąć kontrowersji w razie kontroli – wskazówki przed końcem roku
Wytyczne dla beneficjentów dotacji, obejmujące m.in. najaktualniejszy katalog wydatków możliwych do sfinansowania ze środków pochodzących z JST i postępowanie z dokumentacją księgową. Przedstawione też będzie najnowsze orzecznictwo i stanowiska sądów.
WYKŁAD SPECJALNY
Zasady prowadzenia kontroli w jednostkach oświatowych przez izbę administracji skarbowej
  • Kiedy i dlaczego izba administracji skarbowej prowadzi audyt w imieniu gminy?
  • Działania IAS w zakresie kontroli wydatków dotacyjnych, jak i pozadotacyjnych, a także sposobów gospodarowania w ogólności – jak przygotować swoją jednostkę oświatową, by bezpiecznie przejść procedurę kontrolną?
WYKŁAD 3  
Sytuacje kryzysowe w układzie: dyrektor–rodzic–nauczyciel i jak skutecznie je rozwiązywać z korzyścią dla wszystkich stron i wizerunku placówki
Postępowanie dyrektora w obliczu najczęstszych sytuacji kryzysowych z udziałem rodziców i kadry pracowniczej placówki niepublicznej. Jak rozwiązywać konflikty, by nie narażać placówki na utratę dobrego wizerunku w mediach społecznościowych?
WYKŁAD 4  
Czy technologie mogą współistnieć z relacjami? Jak wykorzystać w placówce doświadczenia okresu edukacji zdalnej, by stworzyć nowoczesną i bezpieczną przestrzeń do nauki i wychowania?
Prezentacja innowacyjnych rozwiązań dla edukacji postcovidowej w trosce o dobrostan uczniów i przyjazną atmosferę w placówce, czyli jak zadbać o relacje, kształtować wewnętrzną motywację uczniów i bezpiecznie korzystać z technologii cyfrowych.
SPECJALISTYCZNE WARSZTATY POKONGRESOWE  
 16.30 – 18.30
Przygotowanie do kontroli w zakresie pobrania i wydatkowania dotacji i działania następcze – krok po kroku
Certyfikowane warsztaty dla dyrektorów, skoncentrowane na przekazaniu maksimum praktycznej wiedzy i najnowszych wytycznych umożliwiających bezpieczne przejście kontroli i właściwe postępowanie w przypadku niekorzystnych rozstrzygnięć organu kontrolującego, pozwalające dotrzymać wszystkich procedur i terminów.
Prelegenci.

 

Ekspert w zakresie prawa oświatowego i nadzoru pedagogicznego.
Radca prawny, specjalista w prawie oświatowym, administracyjnym, cywilnym i prawie pracy.
ZAPROSZENIE
Trener, mediator i coach, praktyk edukacyjny, były nauczyciel i dyrektor szkoły.
ZAPROSZENIE
Autor bestsellerowych poradników edukacyjnych i promotor innowacyjnych rozwiązań w oświacie.
Adwokat, absolwentka kierunku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Opinie.
Kto powinien wziąć udział?
  dyrektorzy i właściciele szkół niepublicznych wszystkich typów
  dyrektorzy i właściciele przedszkoli niepublicznych
  osoby odpowiedzialne za przygotowywanie dokumentacji prawnej i ewaluacyjnej w niepublicznych placówkach oświatowych
  osoby odpowiedzialne za finanse placówki niepublicznej
ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU I WIEDZY!
Nasza działalność przez lata rozwijała się podążając za trendami rynku oraz potrzebami klientów. Wydawane przez nas tytuły są cenione przez szerokie grono specjalistów.
Wśród naszych czasopism i portali znajdziesz między innymi: Forum Placówek Niepublicznych oraz Portal Placówek Niepublicznych.
WERSJA STACJONARNA ORAZ ONLINE!
XII Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych w tym roku odbędzie się w formule hybrydowej, która daje Państwu możliwość udziału w wydarzeniu stacjonarnie lub online.
Zeszły rok pokazał, że mimo nowej formy nie zawiedliśmy Państwa pod względem technicznym, stanęliśmy na wysokości zadania i w tym roku również nie zawiedziemy!
Formuła hybrydowa daje możliwość wyboru uczestnictwa stacjonarnie lub online. W wersji online mogą Państwo dodatkowo obejrzeć materiał 7 dni po zakończeniu wydarzenia. Czekamy na Państwa już 22 października. Do zobaczenia stacjonarnie lub online!
Kontakt.
Masz pytania? Napisz do nas lub zadzwoń.
 
BIURO OBSŁUGI KLIENTA
tel: (61) 66 55 774 
 bok@forum-media.pl
Magdalena Bandurska
tel: 534 363 615, 61 66 55 848
 Magdalena.Bandurska@forum-media.pl
Reklama:
Adrianna Białas
tel: 570 559 716
 Adrianna.Bialas@forum-media.pl
Partnerzy.